GençLeRiN YeNi MeKanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GençLeRiN YeNi MeKanı

YazgüLüm Forum SiteSiNe HoŞ GeLDİNİZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BATMAN'DA ÇATIŞMA 1 ER ŞEHİT

YazarMesaj
KomeDYen_AsıK

KomeDYen_AsıK

BATMAN'DA ÇATIŞMA 1 ER ŞEHİT Empty
MesajKonu: BATMAN'DA ÇATIŞMA 1 ER ŞEHİT   BATMAN'DA ÇATIŞMA 1 ER ŞEHİT Icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 6:38 pm

BATMAN'ın Sason İlçesi'nin kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, Jandarma Er Fahri Tekdoğan şehit oldu.

Bölgede arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, dün saat 22.00 sıralarında Sason'un kırsal kesiminde bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada ilk açılan ateşte Jandarma Er Fahri Tekdoğan ağır yaralandı. Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tekdoğan, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Güvenlik güçleri, teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattıkları operasyonları sürdürüyor.

ŞEHİT OLMADAN ÖNCE BABASIYLA KONUŞTU

BATMAN'ın Sason İlçesi'nde şehit düşen 10 aylık asker 20 yaşındaki Jandarma er Fatih Tekdoğan'ın memleketi Mersin, acı haberle yasa büründü. Tekdoğan'ın şehit düşmeden 4 saat önce telefonla ulaştığı babasına, "Canım sıkılıyor baba" dediği belirtilirken, erin eşine gönderdiği fotoğrafın üzerinde bulunan yazı okuyanları gözyaşlarına boğdu.

Sason kırsalında şehit olan evli er Fatih Tekdoğan'ın acı haberi memleketi Mersin'in Huzurkent Beldesi Adnan Menderes Mahallesi Celalsun sokaktaki baba evine ateş gibi düştü. Gözyaşlarına boğulan şehit babası 44 yaşındaki Abbas Tekdoğan, oğlunun acı haberi gelmeden 4 saat önce görüştüğünü söyledi. Tekdoğan, "Akşam oğlum telefonla beni aradı. 'Canım sıkılıyor baba, karakolda uzanıyorum' dedi. Telefonu kapattıktan sonra burada şiddetli yağmur yağdı. Gece de jandarmalar oğlumun çatışmada şehit olduğu haberini verince inanamadım. Ben daha akşam görüştüm nasıl böyle bir şey olabilir, diyerek şaşırdım" dedi. Anne 43 yaşındaki Ayşe Tekdoğan ile hala Salime Tekdoğan, sinir krizleri geçirdi. Hala Tekdoğan Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakarak teröristlere lanetler yağdırdı. Salime Tekdoğan Kürtçe, "Allah belanızı versin teröristler. Askerime nasıl kıydınız?" diye ağıt yaktı. Şehit jandarma er Fatih Tekdoğan'ın 1 yıl önce evlendiği eşi Sibel Tekdoğan'ın 4 aylık hamile olduğu, acı haberi Elazığ'daki annesini ziyarette öğrendiği belirtildi.

EŞİNE GÖNDERDİĞİ KART AĞLATTI

Şehit Tekdoğan'ın bir süre önce eşi Sibel'e gönderdiği fotoğrafının bulunduğu karttaki, 'Dağlara çizmişler resmimi/ Komando koymuşlar ismimi/ Belki bir gün geri dönemem diye/ Göndermişler sana resmimi./ Dağlarda çiçekler solduğu zaman/ Göklere bulutlar dolduğu zaman/ Yağmurlar sel olup aktığı zaman/ İnan ki bir tanem ağlıyorum o zaman" şeklindeki yazı okuyanları gözyaşlarına boğdu.
Şehit er Fatih Tekdoğan'ın cenazesi yarın Batman'da düzenlenecek askeri törenin ardından Tarsus'ta toprağa verilecek.
http://www.yazgulum.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ŞIRNAK'TA ÇATIŞMA: 2 ŞEHİT
» ŞEHİT BABAYA SON ÖPÜCÜK !!!
» ŞIRNAK'TA MAYINLI TUZAK: 1 ŞEHİT
» " BEN DÖNMEM ŞEHİT OLURUM ANNE "